poniedziałek, 16 stycznia 2017

O mnie

Nazywam się Monika Jaroszek. 


Prywatnie gotuję dla swoich bliskich, męża i dwójki dzieci: Werki i Michała, aktywnie trenujących, młodych żeglarzy. 

W sezonie letnim współprowadzę rodzinny ośrodek Plaża Klub w Dziwnowie. Wtedy głównie zajmuje się pracą w restauracji z nowoczesną, śródziemnomorską kuchnią oraz w lodziarni produkującej rzemieślnicze naturalne lody. 
Jesienią i zimą z pasji do dobrego jedzenia i towarzystwa wymyśliłam domowe warsztaty "gotowania od kuchni".  

Lato to czas intensywnej pracy w kuchni Plażowej restauracji. Za to zima to czas kiedy sama pobieram nauki uczestnicząc w warsztatach innych szefów kuchni. Tą najważniejszą była u boskiego Szefa Kurta Schellera. Szperam w przepisach: starych i nowych. Podpytuję, próbuję, przerabiam. Poszukuję inspiracji podczas podróży, a książki kulinarne namiętnie czytam do poduszki. 
Nie ukrywam, że dla zachowania równowagi, a przede wszystkim wagi, muszę czasem wychodzić z kuchni. Ćwiczę wtedy jogę, biegam, jeżdżę na snowbordzie, uczę się pływać na kitcie i surfować. Urlop to czas kiedy faktycznie nabieram dystansu do własnych garów, a do kuchni ciężko mnie zagonić, ale za to potem z przyjemnością do niej wracam.

Zapraszam do kuchni:)
  
2 komentarze:

  1. Sam zastanawiam się nad tym aby przejść na jakąś zdrową dietę jednak nie mam czasu na gotowanie. Trochę na ten temat poczytałem i podobno tego typu https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-krakow diety pudełkowe z dowozem do domu są bardzo zdrowe i pomocne w odchudzaniu. Co wy o tym sądzicie? To będzie waszym zdaniem dobry wybór?

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że cały czas pamiętasz o tym, że w kuchni potrzebne są najlepsze składniki i produkty, które wydobędą odpowiednie smak :) Ja mam teraz dużą świadomość i ze świetnych produktów korzystam np. z pomocą strony https://najlepszewkuchni.pl/produkty gdzie wszystko jest opisane.

    OdpowiedzUsuń